Акцизи на алкоголь можуть переглянути за підсумками першого кварталу

Підвищувати акцизи на горілчані вироби, як це передбачено бюджетом 2017 року, немає сенсу, однак переглянути їх ВРУ зможе лише за підсумками першого кварталу. Про це у коментарі УНН розповіла народний депутат, голова податкового Комітету ВРУ Ніна Южаніна.
...

“Ми зовсім недавно, два місяці тому, при прийнятті бюджету говорили про те, що і так політика підняття акцизів була не продумана, навіть при прийнятті бюджету. І саме що стосується алкогольних напоїв, тому що найбільший тіньовий ринок той, що стосується підакцизних товарів — саме в алкогольних напоях. Це взагалі призведе до того, що у нас легальний бізнес буде закриватися, і це очевидно. Практика останніх років показала, що сурогатна продукція у нас все збільшується і збільшується, обсяги її продажів також. За наслідками 1-го кварталу ми будемо переглядати акцизну політику відносно алкогольних напоїв”, — сказала вона.

За її словами, з 1 березня ставка акцизу на спирт зросте і становитиме 126,96 гривні/літр 100% спирту.

“Ця цифра, саме 126,96 грн — врахована вже в бюджетних показниках. Ми боролися проти того, щоб підвищувати акциз на 20%. Ми говорили про те, щоб його підвищити на індекс споживчих цін — 12%, але цього не відбулося. І було прийнято рішення за підвищення на 20%. Саме оцю цифру 126, 96 за підсумками першого періоду, який може аналізувати Кабінет міністрів, ніби то так обіцяло Міністерство фінансів, може бути переглянута ця ставка”, — пояснила Н.Южаніна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *