Чи має підприємець – платник ПДВ право на податковий кредит по придбаним основним засобам

Особливих умов для формування податкового кредиту для фізосіб-підприємців – платників ПДВ податковим законодавством не передбачено.

Визначальним фактором для формування податкового кредиту підприємцями – платниками ПДВ при придбанні основних засобів і товарів є подальше використання таких товарів (основних засобів) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

...

Отже, до податкового кредиту фізосіб-підприємців – платників ПДВ можна включати суми ПДВ, нараховані (сплачені) в зв’язку з придбанням основних засобів. При цьому придбані основні засоби повинні бути взяті на облік і використовуватися в госпдіяльності. Крім того, обов’язковим є належне документальне оформлення та підтвердження відповідних витрат, відображення їх в бухгалтерському та податковому обліку.

У той же час, податківці зазначили, що згідно ст. 325 ЦКУ право приватної власності на майно належить фізичній особі, а не фізичній особі – суб’єкту господарювання, що не дає можливості вважати майно, яке знаходиться у приватній власності фізичної особи, основними засобами суб’єкта господарювання – фізичної особи.

Лист Міндоходів від 24.06.2014 р № 4130/Д/99-99-17-02-02-15.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *