Чи може ФОП, яка одночасно здійснює незалежну професійну діяльність знятись з обліку в контролюючому органі окремо як ФОП або окремо як ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність?

Відповідно до пп. 4 п. 6.7 розд.VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 (в редакції наказу Мінфіна від 22.04.2014 р. № 462) (далі – Порядок), якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючих органах як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Підпунктом 4 п. 1 Пам’ятки для заповнення полів довідки за ф. № 34-ОПП (додаток 2 до Порядку) зазначено, що для фізичної особи, яка зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, перед прізвищем, ім’ям та по батькові обов’язково вказується «Фізична особа – підприємець» та зазначається вид професійної діяльності, наприклад «Фізична особа – підприємець, адвокат».

...

Порядок зняття з обліку самозайнятих осіб як платників податків у контролюючих органах здійснюється відповідно до розд. ХІ Порядку.

Згідно з пп. 1 п. 11.22 Порядку підставою для зняття фізичної особи – підприємця як платника податків з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.

Після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, яка при цьому одночасно здійснює незалежну професійну діяльність, контролюючим органом до Реєстру самозайнятих осіб вноситься запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця і така фізична особа продовжує обліковуватися в контролюючому органі як фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Для отримання нової довідки за ф. 34-ОПП платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви за формою № 8-ОПП (п.п.2 п. 11.22 Порядку).

При цьому, якщо фізична особа – підприємець, яка одночасно здійснює незалежну професійну діяльність, припиняє здійснення лише незалежної професійної діяльності, то в Реєстрі самозайнятих осіб знімається ознака провадження незалежної професійної діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *