Чи можна перенести додаткову відпустку на дитину

Як роз’яснило Мінсоцполітики, додаткова відпустка, передбачена статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон), не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

...

Така відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей-інвалідів або усиновили дитину.

Додаткову відпустку надають в обов’язковому порядку за бажанням працівника. При цьому законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на таку відпустку. Тому працівник, який з певних причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, має право використати цю відпустку. А у разі звільнення такого працівника, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки.

Також Мінсоцполітики зауважило, що для отримання додаткової відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю, вона ще повинна працювати. А відтак жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, не має права на додаткову відпустку, передбачену статтею 19 Закону. Таке право у неї настане після фактичного виходу на роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *