Чи передбачена штрафна санкція, якщо податкові накладні/розрахунки коригування не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв’язку з тим, що реєстрацію платника ПДВ – продавця анульовано до сплину 15-денного терміну для такої реєстрації?

Фахівців ДФСУ запитали: чи передбачена штрафна санкція, якщо податкові накладні/розрахунки коригування не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв’язку з тим, що реєстрацію платника ПДВ – продавця анульовано до сплину 15-денного терміну для такої реєстрації?

Відповідь була наступною. Згідно з вимогами ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) право на складання та реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) належить виключно платникам ПДВ.

...

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 120 прим.1 ПКУ в залежності від кількості календарних днів порушення терміну реєстрації в ЄРПН.

Пунктом 184.2 ст. 184 ПКУ визначено, що анулювання реєстрації платника ПДВ здійснюється на дату, зокрема, що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість.

З моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права, зокрема, на виписку податкових накладних (п. 184.5 ст. 184 ПКУ).

Отже, якщо реєстрацію платника ПДВ – продавця анульовано до сплину 15-денного терміну для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, то штрафна санкція до такого платника не застосовується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *