Чи поширюються обмеження Закону № 185 на роялті, перераховані нерезиденту?

Чи поширюються обмеження, встановлені Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР на суми роялті, перераховані нерезиденту за право користування об’єктами інтелектуальної власності?

Закон № 185 егулює експортно-імпортні операції, розрахунки за якими проводяться в іноземній валюті.

...

При цьому зазначені вимоги не поширюються на експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав (частина друга ст. 1 Закону № 185).

Згідно з п. 10 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 281 (далі – Положення № 281), розрахунки за експорт та імпорт товару без відстрочення платежу або з відстроченням, що відповідно до договору не перевищує строки, установлені законодавством України для здійснення таких розрахунків, є поточними торговельними операціями в іноземній валюті.

Відповідно до абз. 12 п. 12 Положення № 281 операції, пов’язані з експортом та імпортом товарів, розрахунки за якими відповідно до договору передбачають надання та отримання відстрочення платежу або кредитування (аванс, попередня оплата) на строк, який перевищує встановлений законодавством України, є валютними операціями, пов’язаними з рухом капіталу.

Таким чином, положення Закону № 185 не застосовується до платежів за право використання об’єктів інтелектуальної власності у вигляді роялті, оскільки такі платежі не відносяться до поточних торговельних операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *