Чи потрібно при оплаті за актаціони використовувати РРО

Наше підприємство працює на загальній системі оподаткування. У власності є атракціони, які працюють сезонно (із червня по вересень включно).

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно підприємству придбавати РРО та, відповідно, використовувати його при отриманні плати за атракціони?

   ВІДПОВІДЬ: На нашу думку, при отриманні готівки за користування атракціонами слід застосовувати РРО. Пояснимо чому.

   Так, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток) при наданні послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму послуги через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Це правило передбачено п. 1 ст. З Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

...

   Проте до 01.01.15 р. Ви мали право скористатися пільговим п. 1 ст. 9 Закону про РРО. Він дозволяв усім фірмам, які не займаються торгівлею та громадським харчуванням, приймати плату за послуги в касу через прибуткові та видаткові касові ордери (далі ПКО та ВКО відповідно), з видачею клієнтам належних квитанцій. Однак п. 16 р. II Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України відносно податкової реформи” від 28.12.14 р. № 71-VIII підкоригував п. 1 ст. 9 Закону про РРО.Тому починаючи з 1 січня поточного року для підприємств, які надають виключно послуги, єдиний спосіб прийняття готівки — касовий апарат.

До 01.07.15 р. штрафні санкції за не- застосування РРО, замість ПКО та ВКО, не накладають (п. 9 р. 11 Прикінцевих положень Закону про РРО). Радимо витратити цей час на встановлення РРО та в новому сезоні пробивати послуги через РРО.

   Під час вибору нової касової техніки орієнтуйтеся на Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (наразі діє той, що затверджено наказом ДФСУ від 26.12.14 р. № 399). Віддайте перевагу касовим апаратам із відміткою “**”. Під цією позначкою сховалися РРО, які забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів ДФС та формування контрольної стрічки в електронній формі.

   Окрім того, процедуру реєстрації касових апаратів чітко прописано в Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Міндоходів та зборів України від 28.08.13 р. № 417.

  На завершення зауважимо: вабить спокуса скористатися п. 4 ст. 9 Закону про РРО. Він визначає, що РРО та розрахункові книжки не застосовують, зокрема, при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів. Усе-таки, зважаючи на відсутність законодавчого тлумачення цього терміну, та й відверто кажучи, навряд чи атракціони можна назвати закладом (тут, швидше, мають на увазі театри, музеї, цирки, тобто стаціонарні приміщення), ми б не радили брати його на озброєння. Бо санкції за незастосування РРО добряче можуть ударити по Вашій кишені (п. 1 ст. 17 Закону про РРО).

  Звісно, де відвага, там і щастя, та не в цьому випадку. Тому безпечніше та правильніше встановити касовий апарат і приймати готівку за користування атракціонами через нього.

Антон ОСАВУЛ, консультант із бухгалтерського та податкового законодавства, м. Львів

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *