Чи сплачувати податок на доходи та військовий збір з оплати гуртожитку за працівників

Наше підприємство оплачує проживання своїх працівників у гуртожитку.

Чи варто сплачувати податок на доходи та військовий збір із таких виплат?

...

ВІДПОВІДЬ : Так, з оплати проживання працівників у гуртожитку необхідно сплачувати податок на доходи за ставками 15% (20%) та військовий збір за ставкою 1,5%.

Суми, сплачені за проживання працівників, обкладають податком на доходи або як додаткове благо, або ж як зарплату (коли таку оплату передбачено розділом “Оплата праці” колдоговору чи трудового договору) — на підставі пп.пп. 164.2.1 або 164.2.17 ПКУ відповідно.

Оскільки оплата гуртожитку потрапляє до оподаткованого доходу працівника, то згідно з пп. 1.2 п. 16і підрозділу 10 р. XX ПКУ з неї слід стягувати й-1.5% військового збору. У цьому випадку йдеться про дохід у негрошовій формі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *