Чи відображається у розрахунку за ф. 1ДФ сума штрафу за неправомірне застосування ПСП

У ДФСУ запитали, чи відображається в розрахунку за ф. № 1ДФ сума штрафу, нарахованого внаслідок неправомірного застосування платником податку податкової соціальної пільги.

Податківці відзначили, що чинним законодавством не передбачено відображення у розрахунку за ф. № 1ДФ штрафних санкцій у разі порушення платником норм застосування ПСП.

...

Якщо роботодавець у поданому розрахунку за звітний період вказав ознаку ПСП, наданої платнику податку, який не мав права на її застосування, то необхідно провести відповідне коригування показників цього податкового розрахунку та подати уточнюючий податковий розрахунок за цей період.

В уточнюючому розрахунку вказуються два рядки: рядок, що підлягає виключенню з попереднього розрахунку (в гр. 8 такого рядка у попередньому розрахунку відбивався ознака неправомірно наданої ПСП), і новий рядок, що підлягає введенню.

У новому рядку в гр. 3а і гр. 3 відображаються суми нарахованого та виплаченого доходу (дорівнюють сумам, відображеним у цих же графах рядка на виняток), у гр. 4а – сума правильно нарахованого податку (без застосування податкової соціальної пільги), у гр. 4 – сума перерахованого податку (дорівнює сумі, відображеній у гр. 4 рядка на виняток), у гр. 5 – ознака доходу «101», в гр. 8 – прочерк, в гр. 9 – проставляється «0» (ознака рядка на введення).

Сума утриманої недоплати, перерахована до бюджету, відображається у податковому розрахунку за звітний період, в якому це перерахування фактично відбулося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *