Чи застосовується податкова соціальні пільга до зарплатного авансу?

Під час розрахунку зарплатного авансу працівникам програма з ведення обліку застосовує податкову соцпільгу з ПДФО. При перевірці ДФС порекомендувала відмовитися від застосування пільги з ПДФО під час розрахунку авансу. Як правильно нам учинити та які доводи наводити фіскальній службі?

...

ВІДПОВІДЬ: Позиція контролерів в описаній ситуації методологічно правильна — податкова соцпільга до авансу не застосовується. Пояснімо.

Податкова соціальна пільга, згідно з пп. 169.2.1 ПКУ, застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати лише за одним місцем його нарахування (виплати).

При нарахуванні зарплати за першу половину місяця НЕМОЖЛИВО порівняти суму доходу з граничною сумою, який надає право на застосування ПСП. Саме тому податкова соцпільга застосовується до другої частини (остаточної суми) зарплати, а не до авансу.

Ураховуючи зазначене, ми цілком поділяємо думку податківців щодо цього. Вважаємо, у такому випадку підприємству доцільно звернутися до розробника програми для того, аби ПСП до авансу не застосовувалася, інакше цілком припускаємо застосування контролерами штрафу за недоплату ПДФО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *