Чи звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи-підприємці платники єдиного податку у зв’язку з мобілізацією до Збройних Сил України?

Чи звільняються від сплати єдиного внеску фізичніособи-підприємці платники єдиного податку узв’язку з мобілізацією до Збройних Сил України?

Відповідно до п. п. 92 п. 9 розділу VIII „Прикінцеві таперехідні положення” Закону України від 08 липня 2010року № 2464-VI„Про збір та облік єдиного внеску назагальнообов’язкове державне соціальне страхування”зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) під часособливого періоду, визначеного Законом України „Промобілізаційну підготовку та мобілізацію” платники єдиноговнеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(далі – єдиний внесок), визначені ст. 4 Закону №2464, призвані на військову службу під час мобілізації абозалучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами,передбаченими штатами воєнного часу, на весьстрок їх військової служби звільняються від виконаннясвоїх обов’язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону № 2464, якщовони не є роботодавцями.

...

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи-підприємця та копія військового квитка або копія іншогодокумента, виданого відповідним державним органом,із зазначенням даних про призов такої особи на військовуслужбу за призовом під час мобілізації, на особливий період,які подаються до органу доходів і зборів фізичноюособою – підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації.

Якщо демобілізована фізична особа-підприємець перебуваєна лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконаннямобов’язків під час мобілізації, заява і копія військовогоквитка або копія іншого документа, виданого відповіднимдержавним органом, подаються протягом 10 днів після закінченняїї лікування (реабілітації).

Якщо платник єдиного внеску має найманих працівниківі на строк своєї військової служби за призовом під часмобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особуна виплату найманим працівникам заробітної плати та/абоінших доходів, його зобов’язання, визначені п.п. 1 (крімсплати єдиного внеску), 2,3,4,5,6,10,12 частини другої ст.6 Закону № 2464, здійснює така уповноважена особа.

Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженоюособою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованоюфізичною особою-підприємцем протягом 180 календарнихднів з першого дня її демобілізації без нарахуванняштрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізованафізична особа – підприємець у заяві, передбаченій у цьомупункті, зазначає дані про нарахований єдиний внесок насуму таких виплат уповноваженою особою протягом строкувійськової служби фізичної особи-підприємця.

Звітність про нарахований єдиний внесок протягомстроку військової служби фізичної особи-підприємця уповноваженоюособою на суми виплат найманим працівникамта іншим особам подається демобілізованою фізичноюособою – підприємцем у порядку та строки, встановленіЗаконом № 2464, без нарахування штрафних і фінансовихсанкцій, передбачених Законом № 2464.

Цей пункт застосовується з першого дня мобілізації,оголошеної Указом Президента України від 17 березня2014 року № 303 „Про часткову мобілізацію”, затвердженимЗаконом України „Про затвердження Указу ПрезидентаУкраїни „Про часткову мобілізацію”, та протягом усьогоособливого періоду”.

Відділ взаємодії з громадськістю та масово-
роз ’яснювальної роботи
інформаційно-комунікаційного управління Головного
управління Міндоходів у Львівській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *