Чим буде займатися податковий керуючий?

Податковий керуючий наділений новими повноваженнями, повідомляє ЮРЛІГА.

Податковий керуючий є посадовою особою контролюючого органу, на якого покладається виконання функцій, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків.

Призначає і звільняє податкового керуючого керівник контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків, який має податковий борг.

...

Тепер податковий керуючий наділяється новими повноваженнями. Зокрема, в рамках підготовки документів для звернення контролюючого органу до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків він може накласти арешт на цінні папери платника податків, які перебувають у банку.

Крім того, податковий керуючий наділений новими функціями і щодо продажу майна, що перебуває в податковій заставі. Так, він займається підготовкою матеріалів для звернення до суду щодо стягнення коштів з рахунків платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритих в Казначействі, а також стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право на яку передано контролюючому органу в рахунок погашення податкового боргу.

До повноважень податкового керуючого також віднесено підготовку матеріалів для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу без звернення до суду.

Порядок призначення і звільнення з посади податкового керуючого з визначенням його функцій і повноважень затверджений наказом Мінфіну від 25 травня 2017 року № 529, який вступить в чинності 25 липня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *