Депутати візьмуться за фінансовий лізинг

Комітет ВР рекомендував прийняти за основу проект нового Закону про фінансовий лізинг, інформує ЮРЛІГА.

Депутати мають намір змінити порядок державного регулювання лізинговоїдіяльності та посилити захист прав споживачів фінансових послуг.

Зокрема, запропоновано врегулювати питання забезпечення захисту прав споживачів (лізингоодержувачів). Так, прописуються відсутні в чинному Законі про фінансовий лізинг норми, що забезпечують захист прав лізингоодержувачів на предмет лізингу нарівні із захистом, встановленим щодо володіння і користування майном.

...

Також пропонується визначити чіткі умови переходу предмета лізингу у власність до лізингоодержувача. Порядок і умови придбання лізингоодержувачем права власності на об’єкт фінансового лізингу може визначатися договором фінансового лізингу або окремим договором.

У будь-якому випадку передача лізингоотримувачу права власності на об’єкт фінансового лізингу можлива за умови належного, повного і безумовного виконання лізингоодержувачем всіх умов договору фінансового лізингу. Лізингодавець може повністю або частково відступити третій особі свої права за договором фінансового лізингу.

Об’єкт фінансового лізингу не може бути конфісковано, на нього не може бути накладено арешт у зв’язку з будь-якими діями або бездіяльністю лізингоодержувача. Також предмет фінансового лізингу не може бути включений до складу ліквідаційної маси у разі ліквідації лізингоодержувача.

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу відповідний законопроект № 6395 «Про фінансовий лізинг».

У свою чергу, Головне науково-експертне управління ВР дійшло до висновку, що законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених ним зауважень і пропозицій. Зокрема, рекомендовано виключити положення про внесення змін до Кримінального кодексу, оскільки «спроби врегулювати договірні цивільно-правові відносини фінансового лізингу за допомогою кримінально-правових заборон – неприпустимі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *