ДФС надає рекомендації щодо заповнення уточнюючої декларації з податку на нерухоме майно

ДФСУ у листі від 13.05.2017 р. № 11897/7/99-99-12-02-03-17 надає методичні рекомендації щодо заповнення Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форму якої затверджено наказом Мінфіна від 10.04.2015 р. № 408, у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих податкових зобов’язань.

Податківці нагадують, що декларування податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, формою Декларації передбачено за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно.

...

При цьому, програмним забезпеченням автоматично здійснюється визначення сум податкових зобов’язань, що підлягають імпортуванню до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації, що ідентифікуються за кодами типів об’єкта нерухомості, зазначених платником податку у колонці 2 Декларації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань зазначених у колонці 7 Декларації за відповідними групами кодів типів об’єктів.

Водночас відповідно до п. 50.1 ПКУ у разі самостійного виявлення платником податку у майбутніх податкових періодах помилок, що містяться у раніше поданій ним Декларації, такий платник зобов’язаний надіслати уточнюючу Декларацію до такої Декларації за формою чинною на час подання уточнюючої Декларації.

При цьому при складанні платниками податку уточнюючої податкової звітності за відповідний звітний (податковий) період чинною формою Декларації не передбачено розмежування сум податкових зобов’язань, що підлягають уточненню за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості окремо. Це унеможливлює автоматизацію програмного забезпечення в частині їх рознесення до інтегрованої картки платника.

З огляду на викладене пропонується розглянути особливості заповнення уточнюючих Декларацій, у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих сум податкових зобов’язань з цього податку у випадках, наведених у додатку до листа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *