Дії керівника та співробітників підприємства, якщо працівник отримав ушкодження в робочий час під час бійки

Згідно проведеного аналізу екстрених повідомлень про звернення  потерпілих з посиланням на нещасний випадок на виробництві, які надійшли до Головного управління Держпраці у Луганській області від лікувально-профілактичних закладів потерпілі отримують травми не лише під час  виконання трудових  обов’язків, а і внаслідок людських стосунків. Розглянемо випадок, коли ескалація конфлікту між працівниками дійшла граничної межі і вилилась у бійку. В цій ситуації свідки події повинні зробити наступне:

перша дія –  терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально – профілактичного закладу;

друга дія – викликати поліцію.

...

Керівник структурного підрозділу, де трапилася бійка, повинен невідкладно зафіксувати всі обставини події  у доповідній записці на ім’я керівника підприємства, бажано із зазначенням свідків.

Отримати письмові пояснення від учасників бійки. Письмові пояснення важливі насамперед для з’ясування причин конфлікту. Разом з тим, вони потрібні й при визначенні відповідальності. Якщо учасник (учасники) бійки відмовляються від надання письмових пояснень, слід скласти відповідний акт.

Якщо отримані працівником тілесні ушкодження призвели до тимчасової чи постійної втрати працездатності постає питання: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків  виробничого характеру?

На сьогодні в Україні діє Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232 (далі – Порядок №1232).

Обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом і складається акт за формою Н-1, зокрема, визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів (пп.16 п.15 Порядку №1232). Таким чином, залежно від обставин, що призвели до бійки, нещасний випадок можна кваліфікувати і як такий, що пов’язаний з виробництвом, і як непов’язаний.

На підприємстві готують наказ про накладання дисциплінарного стягнення на працівника, який спричинив бійку, порушив дисципліну на підприємстві. За порушення трудової дисципліни Кодекс Законів про Працю  передбачає дисциплінарну відповідальність у  формі догани або звільнення.  Стягнення оголошується у наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під підпис. Якщо працівник відмовляється ознайомитися з наказом про стягнення, оформлюють відповідний акт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *