До якої вартісної межі здійснюється нарахування амортизації ОЗ та як визначається ліквідаційна вартість?

З боку ДПСУ

Відповідно до п. 14.1.19 ПКУ вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, яка амортизується, – це первісна або переоцінена вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості.

 Порядок амортизації основних засобів та нематеріальних активів в податковому обліку визначено ст. 144 – 147 ПКУ.

 Згідно з п. 145.1.4 ПКУ амортизація основних засобів провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості.

...

 Визначення ліквідаційної вартості надано у Положенні (стандарту) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 N 92, а саме: ліквідаційна вартість – це сума коштів або вартість інших активів, яку підприємство/установа очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов’язаних з продажем (ліквідацією).

 Враховуючи наведене, амортизація основних засобів провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості, яка визначається платником податку самостійно.

 База податкових знань

Висновок

Цілком логічне роз’яснення згідно із законодавчими нормами.

Експертна рада

Резюме:

Амортизація ОЗ провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості, яка визначається платником податку самостійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *