Допомога при народженні дитини: хто запропонує більше?

Ми вже писали, що у січні було зареєстровано  законопроект № 5709, яким пропонується збільшити допомогу при народженні дитини та нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, в таких розмірах:

– на першу дитину – 52 розмірів прожиткового мінімуму,

– на другу дитину – 70 розмірів ПМ,

– на третю і кожну наступну дитину – 120 розмірів ПМ.

Виплату допомоги передбачається здійснювати одноразово при народженні: першої дитини – 15 ПМ, другої дитини – 25 ПМ, третьої і наступних – 40 ПМ; Решту суми допомоги – протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

...

Але 9 лютого 2017 року було зареєстровано альтернативний законопроект № 5709-1, яким пропонується змінити принцип призначення державної допомоги при народженні дитини.

Допомогу при народженні дитини пропонується нараховувати одноразово у сумі, що дорівнює 5 мінімальним заробітним платам. Упродовж наступних 36 місяців допомога виплачується щомісячно у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.  Розмір допомоги, як і раніше, не буде залежити від кількості дітей в родині.

Крім того, у той же день, групою депутатів було зареєстровано ще один законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям” (реєстраційний номер №6063), яким передбачено, що допомога при народженні дитини надається у такому розмірі:

– на першу дитину – 50 розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років,

– на другу дитину – 70 розмірів ПМ,

– на третю і кожну наступну дитину – 100 розмірів ПМ.

Виплата допомоги здійснюється одноразово протягом 15 календарних днів після надходження звернення за її призначенням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також передбачається механізм, за яким особи, які на момент набрання чинності цим Законом допомогу при народженні дитини не отримали у повному обсязі, або якщо виплата такої допомоги була розтермінована, мають право отримати одноразово належний залишок допомоги, виплата якого здійснюється протягом 10 календарних днів після надходження відповідного звернення.

Усі вищезгадані законопроекти передбачають поновлення права на допомогу по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку.

Нагадуємо, що зараз допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *