Если дорожный знак привлекает клиентов, то по операциям на его приобретение можно формировать налоговый кредит

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2014 № 825/598/14

Право на формування податкового кредиту виникає в разі придбання товарів (робіт, послуг) для їх використання у межах господарської діяльності платника податку та в операціях, що є об’єктом оподаткування ПДВ.

...

Так відзначив апеляційний суд визнавши право фізичної особи — підприємця на формування як витрат, так і податкового кредиту по операціях з придбання дорожнього знаку, вивіски та тепловентилятора. Проте виключно за умови, що такі товари використовуються підприємцем у межах господарських операцій.

Як було з’ясовано, підприємець здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами та пивом у зупиночних комплексах та залі очікування.

У зв’язку з цим суд і дійшов висновку, що придбання вищевказаних товарів пов’язане з господарською діяльністю ФОП. Так, придбання вивісок та дорожнього знаку «вулиця Героїв Чорнобиля», які були встановлені на зупиночному комплексі, у якому підприємець здійснює роздрібну торгівлю, було спрямовано на приведення місця здійснення господарської діяльності до належного вигляду та приваблення клієнтів. Придбання ж тепловентилятора спрямоване на створення сприятливих умов роботи особам, які здійснюють роздрібну торгівлю, — його продавцям.

Отже, витрати на придбання зазначених товарів підлягають включенню до розрахунку об’єкта оподаткування ПДФО, а сума сплаченого ПДВ у ціні таких товарів — віднесенню до податкового кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *