К каким видам ответственности может быть привлечено работника?

До яких видів відповідальності може бути притягнуто працівника?

Відповідь: Дисциплінарна. Передбачається за порушення трудової дисципліни (ст. 147 КЗпП). Реалізується шляхом накладення дисциплінарного стягнення у вигляді догани або звільнення чи дисциплінарного стягнення, передбаченого законодавством, статутами і положеннями про дисципліну для окремих категорій працівників.

...

Адміністративна. Накладається за адміністративні порушення, тобто за протиправні дії або бездіяльність, які посягають на громадський порядок, власність, права і свободу громадян, на встановлену систему управління. Порядок залучення до адміністративної відповідальності регламентовано КпАП.

Кримінальна. Підставою для притягнення до кримінальної відповідальності є скоєння суспільно небезпечного вчинку, який має склад злочину. Кваліфікація таких учинків і міри відповідальності за них визначено ККУ.

Матеріальна. Накладається на працівників за завдання збитків підприємству в результаті порушення покладених на них трудових обов’язків. Як правило, установлюється тільки за прямий реальний збиток і обмежується певною частиною заробітку (ст. 130 КЗпП).

Резюме: Якщо порушення норм законодавства, яке регулює трудові правовідносини, допущено працівником, його може бути притягнуто до дисциплінарної, кримінальної, матеріальної та інших видів відповідальності.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *