Как начисляется НДС при ликвидации ОС?

Як нараховується ПДВ при ліквідації ОЗ?

Відповідь: Якщо основні виробничі засоби  ліквідуються по самостійному рішенню платника податків, така ліквідація згідно абз. 1 п. 189.9 ПКУ розглядається для цілей оподатковування як поставка таких основних засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості ліквідованих об’єктів.

Таким чином, якщо на підприємстві ухвалено рішення відображати в податковому обліку ліквідацію об’єкта основних засобів як поставку, тоді необхідно нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ і скласти податкову накладну, і залишити на підприємстві обидва екземпляри такої податкової накладної. 

...

Однак правила абз. 1 п. 189.9 ПКУ не поширюються на випадки, коли: 

1) основні виробничі фонди ліквідуються у зв’язку з їхнім знищенням або руйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податків, у тому числі при розкраданні основних фондів. У випадках, коли основні фонди ліквідовані й при цьому причини такої ліквідації не підтверджуються відповідними документами, то для цілей обкладання ПДВ така операція розглядається як продаж основних засобів; 

2) платник податків надає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розбирання або перетворення основного фонду іншими способами, внаслідок чого основний фонд не може використовуватися в майбутньому по первісному призначенню (абз. 2 п. 189.9 ПКУ). На думку працівників податкової служби зазначені документи повинні подаватися разом з податковою декларацією за період, у якому відбулася така операція й, відповідно, не нарахувалися податкові зобов’язання з ПДВ. Якщо ж основні фонди ліквідовані, а відповідні документи щодо ліквідації в орган державної податкової служби не подавалися, то така операція обкладається ПДВ як продаж основних засобів.

Резюме: При ліквідації ОЗ ПДВ не нараховується в тому випадку, якщо ліквідація здійснюється без згоди платника податків (такі обставини повинні бути підтверджені документально) або якщо платник податків надає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розбирання або перетворення ОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *