Как отражается продажа (безвозмездная передача) основных средств, безвозмездно полученных плательщиком налога?

Як відображається продаж (безоплатна передача) основних засобів, безоплатно отриманих платником податку?

З боку ДПСУ

...

Відповідно до абз. третього п. 146.13 ПКУ сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження безоплатно отриманих основних засобів або нематеріальних активів над вартістю таких основних засобів або нематеріальних активів, що була включена до складу доходів у зв’язку з отриманням, включається до доходів платника податку, а сума перевищення вартості, що була включена до складу доходів у зв’язку з безоплатним отриманням над доходами від такого продажу або іншого відчуження, включається до витрат платника податку. 

Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування ст. 146 ПКУ визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п. 146.14 ПКУ). 

База податкових знань

Резюме: Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта ОЗ та нематеріальних активів визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта ОЗ та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *