Как предоставляется отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста?

Як надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідь: Відповідно до ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону про відпустки даний вид відпустки надається жінці за її бажанням після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. За час перебування в даній відпустці органами соціального захисту населення виплачується допомога з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»). 

Особливістю відпустки по догляду за дитиною є те, що замість матері нею можуть скористатися батько, бабуся, дідусь або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною. Причому є можливість зробити це частково, тобто якийсь час у відпустці може перебувати мати дитини, а після її виходу на роботу – інший родич.

Датою виникнення права на даний вид відпустки є день, коли працівниця повинна була б вийти на роботу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Якщо відпустка надається іншим родичам, то дата початку відпустки по догляду за дитиною для таких осіб збігається з датою фактичного виходу матері дитини на роботу. У день, коли дитині виповнюється три роки, працівник втрачає право на відпустку, відповідно, наступний робочий день є датою виходу його на роботу. 

Відпустка по догляду за дитиною надається на підставі таких документів:

– заяви працівника;

...

– копії свідоцтва про народження дитини.

Якщо відпустка надається не матері, а іншим родичам, то додатково подаються:

– документи, що підтверджують споріднення;

– довідка з роботи матері про те, що вона вийшла на роботу;

– довідка про припинення виплати матері допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

На підставі такої заяви і підтверджуючих документів керівником підприємства видається відповідний наказ на надання відпустки.

Перебуваючи в такій відпустці, працівник може працювати на умовах неповного робочого дня або вдома. При цьому:

1) виплата допомоги працівникові не припиняється; 

2) неважливо, на якому саме підприємстві працівник працює на умовах неповного робочого дня – на тому, на якому йому надана така відпустка, чи на будь-якому іншому;

3) час перебування в такій відпустці зараховується в стаж, що дає право на щорічну відпустку;

4) листок непрацездатності оплачується на загальних підставах (ч. 5 ст. 35 Закону № 2240);

5) втрачаються підстави для надання іншим родичам відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Крім того, відпустка по догляду за дитиною може бути в будь-який момент перервана за бажанням особи, яка у ній перебуває (на підставі відповідної заяви), і в будь-який момент поновлена (до досягнення дитиною трирічного віку). Відпустка може бути перервана у зв’язку з бажанням працівника вийти на роботу або піти, наприклад, у навчальну відпустку, причому підприємство зобов’язане надати працівникові таке право. У випадку переривання матір’ю відпустки по догляду за дитиною у зв’язку з навчальною відпусткою у інших родичів виникає право на використання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Надання щорічної відпустки під час перебування працівника у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є неправомірним. Винятки становлять випадки, коли працівник працює на умовах неповного робочого дня або вдома – тоді у нього виникає право на щорічну відпустку. Відпустка по догляду за дитиною надається тільки одна, незалежно від того, скільки у сім’ї дітей віком до трьох років (див. лист Мінпраці від 10.01.2008 р. № 1/13/116-08). Допомога ж виплачується на кожну дитину незалежно від кількості народжених дітей (ст. 15 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»).

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (ст. 5 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»). Підставою для виплати допомоги є копія наказу (розпорядження) керівника про надання цієї відпустки особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною (ст. 14 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»). 

Резюме:

Особливістю відпустки по догляду за дитиною є те, що замість матері нею можуть скористатися батько, бабуся, дідусь або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *