Как предоставляется отпуск в связи с усыновлением ребенка?

Як надається відпустка у зв’язку з усиновленням дитини?

Відповідь: Статтею 181 Закону про відпустки і ст. 182 КЗпП передбачено такі види одноразових оплачуваних відпусток (без урахування святкових і неробочих днів) у зв’язку з усиновленням дітей:

...
  • особі, що всиновила новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, – 56 календарних днів (70 календарних днів у випадку всиновлення двох і більше дітей);
  • особі, що всиновила дитину старше 3-х років із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківської опіки, – 56 календарних днів після набрання законної сили рішенням про всиновлення.

Для одержання такої відпустки відповідна заява подається не пізніше 3-х місяців від дня виникнення права на відпустку.

Також особа, що всиновила дитину, одержує право на одноразову допомогу в розмірі допомоги при народженні першої дитини. Для цього необхідно звернутися за її призначенням не пізніше дванадцяти місяців від дня набрання чинності рішенням про всиновлення. Зазначена допомога призначається незалежно від інших видів допомоги, одержуваних на всиновлену дитину (розділ III-А Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»).

Резюме:

Для одержання такої відпустки відповідна заява подається не пізніше 3-х місяців від дня виникнення права на відпустку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *