Как предоставляется пособие по временной потере трудоспособности (больничный)?

Як надається допомога з тимчасової втрати працездатності (лікарняний)?

Відповідь: Працівники, застраховані у Фонді соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – Фонд), у разі настання страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі – Закон N 2240)). Зокрема, у разі настання тимчасової непрацездатності застрахованим особам виплачується компенсація заробітку, втраченого за час непрацездатності. 

...

Особи, які не підлягають обов’язковому страхуванню на випадок тимчасової втрати працездатності, мають право на одержання оплати лікарняних від Фонду тільки за умови, що такі особи беруть добровільну участь у системі державного соціального страхування і сплачують страхові внески не менше шести повних календарних місяців протягом календарного року перед настанням страхового випадку (ч. 3 ст. 4 Закону N 2240). 

У загальному порядку допомога по тимчасовій втраті працездатності виплачується за рахунок коштів Фонду. Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності унаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються за рахунок підприємства (абз. 2 ч. 2 ст. 35 Закону N 2240).  

Для одержання фінансування від Фонду роботодавцеві необхідно відкрити окремий розрахунковий рахунок (далі – цільовий рахунок) (ч. 2 ст. 21 Закону N 2240). 

Підставою для виплати допомоги є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності (лікарняний). За наявності пільг або інших підстав для призначення допомоги в особливому порядку слід пред’явити копії відповідних підтверджувальних документів (ст. 51 Закону N 2240). 

Порядок видачі та оформлення лікарняного у разі настання страхових випадків регламентовано Інструкцією N 455. 

Лікарняний видається у разі настання тимчасової непрацездатності самого працівника, для догляду за хворим членом родини, а також в інших страхових випадках, перерахованих
у ст. 35 Закону N 2240.

Резюме: Працівники мають право на компенсацію заробітку, втраченого за час непрацездатності, за рахунок Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – так звану виплату «лікарняних». Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності унаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються за рахунок підприємства.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *