Как учитываются суммы пособия по временной потере трудоспособности?

Як обліковуються суми допомоги з тимчасової втрати працездатності?

Відповідь: Залежно від джерела фінансування суми допомоги в податковому обліку відображаються в такий спосіб: 

...
  • сума «звичайних» лікарняних у частині, виплачуваній за рахунок підприємства (перші п’ять днів непрацездатності), включається до складу витрат (ст. 138, п. 142.2 ПКУ). Відповідно, включенню до витрат підлягають і суми ЄСВ, нараховані на цю частину допомоги. Зазначені суми в податковому обліку відображаються так само, як і зарплата;  
  • частина допомоги, виплачувана за рахунок Фонду, в обліку не відображається. Тобто при нарахуванні та виплаті ця сума не включається до витрат, а при одержанні відшкодування від Фонду відповідні суми не включаються до доходів. При цьому, оскільки обов’язок нараховувати і сплачувати ЄСВ із виплат працівникам покладено на роботодавця, сума внесків, яка припадає на частину допомоги, фінансовану Фондом, включається до витрат на підставі пп. 143.1 НКУ.  

Відображення сум допомоги в бухгалтерському обліку також залежить від джерела фінансування. Нарахування допомоги за рахунок підприємства проводиться за дебетом рахунка 949, а за рахунок Фонду – за дебетом рахунка 652 у кореспонденції із кредитом рахунка 663.

Резюме: У податковому обліку суми оплати перших п’яти днів непрацездатності, виплачувані за рахунок роботодавця, включаються до витрат, а частина допомоги, виплачувана за рахунок Фонду, не включається ні до витрат, ні до доходів. Нарахування допомоги за рахунок підприємства проводиться за дебетом рахунка 949, а за рахунок Фонду – за дебетом рахунка 652 у кореспонденції із кредитом рахунка 663.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *