Каков порядок предоставления учебного отпуска?

Який порядок надання навчальної відпустки?

Відповідь: Навчальна відпустка може бути надана таким категоріям працівників:

  • учням середніх навчальних закладів (ст. 211 КЗпП, ст. 13 Закону про відпустки);
  • учням професійно-технічних навчальних закладів (ст. 213 КЗпП, ст. 14 Закону про відпустки);
  • учням (студентам) вищих навчальних закладів, навчальних закладів післядипломної освіти і аспірантам (ст. 216 КЗпП, ст. 15 Закону про відпустки);
  • які проходять профспілкове навчання (ст. 15 1 Закону про відпустки).

За працівниками, які навчаються у середніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, а також у навчальних закладах післядипломної освіти і аспірантурі, на час навчальної відпустки гарантовано зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи (ст. 217 КЗпП).

...

Співробітники, які успішно поєднують роботу і навчання, при бажанні на час навчальних заходів мають право взяти щорічну відпустку повної тривалості навіть у перший рік роботи до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи на даному підприємстві (ст. 212 КЗпП).

Учні мають право на відпустку без збереження заробітної плати (ст. 214 КЗпП), на скорочення тривалості робіт (статті 208, 209 КЗпП), а також на надання вільних від роботи днів (статті 210, 218 КЗпП).

Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, передбачена пільга у вигляді оплати роботодавцем їх проїзду до місця розташування вузу (ст. 219 КЗпП).

Працівників, які навчаються без відриву від виробництва в середніх і професійно-технічних навчальних закладах, заборонено залучати в дні занять до понаднормових робіт (ст. 220 КЗпП).

Навчальна відпустка надається практично в тому ж порядку, що й щорічна відпустка. Однак, на відміну від щорічної та додаткової відпусток працівникам, які мають дітей, тривалість навчальної відпустки визначається з урахуванням святкових і неробочих днів. Тобто навчальна відпустка не подовжується на святкові та неробочі дні, якщо вона на них припадає. Виходячи з цього при наданні навчальної відпустки оплачуються всі календарні дні такої відпустки (див. лист Мінпраці від 08.11.2004 р. № 18-561).

Ще одна особливість визначення тривалості навчальної відпустки полягає в тому, що надається вона за навчальний, а не за календарний рік (див. лист Мінпраці від 26.05.2003 р. № 18-349).

Резюме: Навчальна відпустка надається практично в тому ж порядку, що й щорічна відпустка.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *