Каков порядок выплаты пособия по временной потере трудоспособности (оплаты больничного)?

Який порядок виплати допомоги із тимчасової втрати працездатності (оплати лікарняного)?

Відповідь: За загальним правилом, допомога з тимчасової втрати працездатності виплачується в найближчий після її призначення день виплати заробітної плати (ст. 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі – Закон N 2240)). 

У той же час, кошти на виплату допомог від Фонду можуть не надійти на цільовий рахунок підприємства протягом зазначених строків. Відповідно до роз’яснень Фонду (лист від 26.05.2011 р. N 07-35-1406) виплата лікарняних, фінансованих Фондом, здійснюється в найближчий день виплати заробітної плати після надходження фінансування. 

...

У загальному випадку одночасно з виплатою лікарняних здійснюється перерахування ЄСВ і ПДФО, які підлягають утриманню з виплачуваної суми.  

Суму допомоги може бути виплачено працівникові раніше, ніж у день виплати заробітної плати. У такому випадку виплати необхідно оформляти окремими розрахунково-платіжними відомостями. 

Якщо сума отриманих від Фонду коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення працівникам, то таку суму перевищення необхідно повернути Фонду протягом трьох робочих днів (п. 10 Порядку N 26). Суми допомоги, не отримані працівником у встановлений термін через поважні причини (відрядження, хвороба) може бути депоновано до їхнього одержання (лист Фонду від 31.03.2011 р. N 01-16-707). 

У разі несвоєчасної виплати допомога підлягає компенсації (абз. 3 п. 3 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати).

Резюме: За загальним правилом, допомога з тимчасової втрати працездатності виплачується в найближчий після її призначення день виплати заробітної плати, а у випадку ненадходження до цієї дати фінансування від Фонду – у найближчий день виплати заробітної плати після надходження фінансування.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *