Каково назначение отчета об использовании средств (авансового отчета)?

Яке призначення звіту про використання коштів (авансового звіту)?

Відповідь: Часто в суб’єктів господарювання виникає необхідність придбати певні товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги) за грошові засоби. Крім того, специфіка роботи багатьох підприємств і приватних підприємців вимагає від них відряджання своїх працівників для виконання відповідних виробничих завдань до іншого населеного пункту поза місцем їх постійної роботи.

...

Для цього роботодавець повинен забезпечити свого працівника готівкою, тобто видати йому певну суму під звіт. Суть цієї операції полягає в тому, що після виконання завдання працівник повинен відзвітувати перед роботодавцем про використані кошти (тобто представити роботодавцеві Звіт про використання коштів) і повернути невикористану суму (за наявності).

Видача особі готівкових засобів під звіт може здійснюватися за умови, що така особа відзвітувалася у встановленому законодавством порядку за раніше отримані під звіт суми (абз. 4 п. 2.11 Положення про ведення касових операцій).

Фізичних осіб, яким видається готівка під звіт, слід проінформувати про порядок її витрачання, документального підтвердження витрат і надання Звіту про використання коштів. Це допоможе уникнути залучення винних осіб до відповідальності за порушення в сфері готівкового обігу.

Резюме: Якщо роботодавець видає працівникові готівку для придбання ТМЦ або на відрядження, працівник повинен відзвітуватися про використані кошти, надавши Звіт про використання коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *