Каковы особенности привлечения несовершеннолетних к работе?

Які особливості залучення неповнолітніх до роботи?

Відповідь: Законодавством установлено заборону на застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (Перелік важких робіт і робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх).

Заборонено також залучати неповнолітніх до підняття і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них Граничні норми (ст. 190 КЗпП).

...

Забороняється залучати неповнолітніх до нічних, понаднормових робіт і робіт у вихідні дні
(ст. 192 КЗпП).

Для неповнолітніх працівників установлюються зменшені норми виробітку
(ст. 193 КЗпП).

Установлюється для неповнолітніх і скорочена тривалість робочого часу – 36 годин на тиждень (ст. 51 КЗпП).

При скороченій тривалості щоденної роботи зарплата неповнолітнім виплачується в такому ж розмірі, як і працівникам відповідних категорій при повній тривалості. Учням загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть установлювати таким працівникам доплати до заробітної плати (ст. 194 КЗпП).

Щорічні відпустки надаються неповнолітнім у зручний для них час. У перший рік роботи відпустка повної тривалості надається їм до настання шестимісячного строку безперервної роботи (ст. 195 КЗпП).

Тимчасове переведення неповнолітніх на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, можливе тільки з їхньої згоди (ст. 33 КЗпП).

Резюме: Заборонено залучати неповнолітніх до важких робіт і робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці, понаднормових робіт та ін.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *