Каковы особенности исчисления времени работы и отдыха водителей?

Які особливості обчислення часу роботи та відпочинку водіїв?

Відповідь: Окрім Правил дорожнього руху, водії та їх роботодавці зобов’язані дотримуватися норм Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом від 07.06.2010 р. № 340 (далі – Положення), а також Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої наказом від 24.06.2010 р. № 385 (далі – Інструкція).

Зазначене Положення встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, а також порядок його обліку.

...

У тих випадках, коли за умовами виробництва не може бути забезпечена щоденна (8 годин) або щотижнева (40 годин) тривалість робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу, як правило, місячного. При цьому тривалість робочої зміни не може перевищувати 10 годин. Тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин за погодженням з профспілковим органом або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (особою) у тому разі, коли час керування протягом дня (зміни) не перевищує 9-ти годин. Причому тривалість безпосередньої праці водія на тиждень, включаючи надурочні роботи, не повинна перевищувати 48 годин.

При підсумованому обліку робочого часу праця водіїв регулюється графіками змінності водіїв колісних транспортних засобів (додаток 1 до Положення), які складаються на весь обліковий період і якими визначаються тривалість щоденної роботи (зміни), робочих днів (зміни) та вихідних днів.

Важливим є чергування праці і відпочинку водія і протягом робочого дня. Положенням передбачено право водія окремо на перерву для відпочинку та харчування, і окремо на відпочинок. Ці два поняття є різними за своєю суттю та тривалістю.

Так, після керування транспортним засобом протягом 4-х годин водій повинен зробити перерву для відпочинку та харчування тривалістю не менше 45 хвилин. Водій також має право замінити ці 45 хв. на три перерви тривалістю не менше 15 хв. кожна протягом періоду 4-годинного керування. Ця перерва не включається у робочий час водія.

Протягом двадцяти чотирьох годин, рахуючи від початку робочого дня (зміни), водій повинен відпочивати не менше 10-ти послідовних годин. А тривалість щотижневого відпочинку водія має бути не менше 45 послідовних годин.

Резюме: Важливим є чергування праці і відпочинку водія і протягом робочого дня.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *