Какие суды рассматривать дела, подсудные хозяйственным судам, расположенным в зоне АТО

Як повідомив Вищий господарський суд України, розгляд справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення АТО, починаючи з 02.09.2014 здійснюється:

  • господарським судом Запорізької області — господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області;
  • господарським судом Харківської області — господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області;
  • Харківським апеляційним господарським судом — господарських справ, що підлягають перегляду в апеляційному порядку Донецьким апеляційним господарським судом.
...

Справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих в районі проведення АТО, в разі неможливості здійснювати правосуддя передаються відповідним судам протягом 10 робочих днів з дня прийняття розпорядження головою відповідного вищого спеціалізованого суду.

У разі ж неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

Судовий збір за подання позовних заяв та інших звернень, сплачений при їх поданні до господарських судів, які розташовані в районі проведення АТО, повторно не сплачується і не стягується. Якщо ж такий збір сплачено не було, то його сплата (стягнення) здійснюється на загальних підставах.

Лист ВГСУ від 12.09.2014 № 01-06/1290/14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *