Класифікація житлового комплексу готельного типу

До якого виду нерухомості відноситься житловий комплекс готельного типу?

Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає обкладенню податком на майно відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України.

Згідно з пп. 266.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частину. База оподаткування – загальна площа житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі її частин (пп. 266.3.1 ПКУ).

...

Відповідно до пп. 266.5.1 ПКУ ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця знаходження (зональності) і типів таких об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 2 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Об’єкти, які стосуються житлової нерухомості, визначені в пп. 14.1.129, а до нежитловий – в пп. 14.1.129¹ ПКУ.

Враховуючи, що в ПКУ перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості наведено дуже неповно, на нашу думку, для визначення, до якого виду нерухомості належить той чи інший об’єкт, необхідно користуватися Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17.08. 2000 № 507.

Виходячи з даних зазначеного класифікатора, можна зробити висновок про те, що житловий комплекс готельного типу відноситься до об’єктів житлової нерухомості (код 1122.3 «Домівки житлові готельного типу»).

Таким чином, житловий комплекс готельного типу слід оподатковувати на нерухомість як об’єкта житлової нерухомості, із застосуванням пільги по сплаті податку, встановленою місцевою радою на підставі п. 266.4 ПКУ.

Ольга Буркун, Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

Будьте уважні: у законодавство могли бути внесені зміни! У цій статті наведені посилання на законодавство, актуальне на березень 2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *