Когда нужно заполнять таблицу 5 ежемесячного отчета

Чи обов’язково заповнювати таблицю 5 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування? Якщо так, то кого туди включати?

Таблиця 5 призначена для зазначення осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тобто інформація з таблиці 5 вноситься до персональної облікової картки застрахованої особи та відображає кількість відпрацьованих особою календарних днів за відповідний місяць. Ці дані будуть необхідні особі в майбутньому під час призначення пенсії та інших соціальних виплат.

Нагадуємо, що таблиця 5 додатка 4 подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду:

...
  • було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців) із застрахованою особою;
  • було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку по вагітності і пологах.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було укладено та розірвано трудовий або цивільно-правовий договір, запис про дату початку та дату припинення трудових або цивільно-правових відносин на таку застраховану особу здійснюється в одному рядку.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4:

  • перший запис із зазначенням дати припинення трудових відносин;
  • другий — із зазначенням дати початку трудових відносин.

Якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правового договору), надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається до органу доходів і зборів.

Консультації з цього приводу можна отримати в територіальних органах Фонду за місцем реєстрації страхувальника.

Прес-служба ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *