Купити валюту для перерахування за кордон можна на підставі e-ліцензії

НБУ роз’яснив нюанси проведення операцій на підставі індивідуальних ліцензій в електронній формі, повідомляє ЮРЛІГА.

E-ліцензія, на підставі якої фізособа має право перерахувати валюту на загальну суму до 50 тис. доларів на рік, може бути підставою для купівлі іноземної валюти.

Так, в реквізитах заяви про купівлю іноземної валюти підставою купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку слід вказувати: «індивідуальна ліцензія Національного банку України в електронній формі», «е-ліцензія Національного банку України» або інше аналогічне значення.

...

Тобто дозволяється подавати до уповноваженого банку заяву на купівлю іноземної валюти без зазначення в ньому конкретного номера електронної ліцензії і дати її видачі.

Аналогічним чином можуть бути застосовані відповідні норми Положення про порядок виконання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в іноземних валютах та банківських металів в частині оформлення реквізиту «призначення платежу» платіжного доручення в іноземній валюті, яке подається фізособою для проведення операцій на підставі е-ліцензії.

Відповідні роз’яснення надані НБУ в листі від 13 липня 2017 року № 40-0005 / 48633.

Крім того, в НБУ відзначили, що заява для отримання е-ліцензії може подаватися до уповноваженого банку як у вигляді паперового документа, який засвідчується підписом фізичної особи, так і у вигляді електронного документа, підписаного електронним цифровим підписом.

Нагадаємо, з 3 липня фізособи можуть отримувати індивідуальні електронні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *