M.E.Doc така ж постраждала сторона, як і його клієнти – експерт

Компанія, що розробляє програмне забезпечення M.E.Doс – суб’єкт приватної діяльності і держава не має права регламентувати її діяльність, повідомляє УНІАН.

Компанію, що розробляє програмне забезпечення M.E.Doc зламали і використовували для поширення інформації. Зокрема, в кібератаці вірусом Petya.A. Про це в інтерв’ю виданню “Гордон” розповів експерт з кібербезпеки, позаштатний радник Адміністрації Президента України Микита Книш, відповідаючи на питання, що нібито вірус поширювався за допомогою програми M.E.Doc.

...

“Ця компанія – постраждала сторона, її сервера були зламані. З прикладів: у вас вдома зберігається зброя, хтось приходить до вас додому, викрадає зброю і вбиває іншу людину. Ви будете нести за це відповідальність? Я думаю, немає. Компанію зламали і використовували для поширення інформації. Правоохоронні органи у нас неправильно вчинили, тому що в нашій країні тільки суд визначає, хто винен або не винен. А голослівні заяви можуть робити тільки політики, і ці заяви куди більше політичні, ніж кримінально-процесуальні”, – сказав Книш.

Експерт також підкреслив, що компанія, що розробляє програмне забезпечення M. E. Doс – суб’єкт приватної діяльності і держава не має права регламентувати її діяльність.

“Компанія, яка розробляє M.E.Doc – це суб’єкт приватної діяльності. Наведу ще один приклад: ви справляєте столи і продаєте їх. До вас приходить держава і каже: “Ні, ти неправильно робиш ці столи, роби ось так, тому що їх потрібно захищати”. Це абсурдно, згодні? Це суб’єкт приватної господарської діяльності, захистилися вони – проблема самої компанії. Стіл повинен відповідати мінімальним стандартам, як мінімум не бути токсичним, решта – за вибором. Держава може змінити ряд документів або нормативних актів, але в цілому воно не має права регламентувати діяльність компанії, яка справила M.E.Doc.”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, Микита Книш організатор III Міжнародного форуму з кібербезпеки “HackIT – 2017”, який успішно пройшов 23 вересня у місті Харкові. HackIT — щорічний міжнародний форум з кібербезпеки. Він об’єднує дослідників і розробників, IT-фахівців і власників компаній, експертів з-за кордону, студентів найбільших технічних вузів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *