Мораторій на скасування або зміни спрощеної системи оподаткування. Проект Закону

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 5234 “Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва шляхом встановлення мораторію на скасування або зміни спрощеної системи оподаткування, які запроваджують додаткові вимоги та/або погіршують стан суб’єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва на період до 31 грудня 2021 року”

...

Існуюча на сьогодні в Україні спрощена система оподаткування суттєво зменшує податкове навантаження на суб’єктів малого підприємництва, а її застосування має позитивний ефект на розвиток малого бізнесу в Україні, створення нових робочих місць.   Це підтверджується динамічним розвитком малого підприємництва та стабільними надходженнями до бюджету єдиного податку, що свідчить про адаптованість та прийнятність її для значної категорії суб’єктів господарювання, і є дієвою формою державної підтримки малого бізнесу.

Підтримка саме малого бізнесу наразі є актуальною проблемою адже саме малий та середній бізнес є невід’ємною складовою економіки держави. І саме розвиток малого та середнього бізнесу є поштовхом до розвитку економіки країни в цілому.

Зараз в умовах занепаду економіки країни, коли держава фактично втрачає цілі галузі економіки, саме розвиток  малого та середнього бізнесу може стати поштовхом до відновлення економіки.

Даний законопроект спрямований на недопущення зміни правового регулювання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва.

Так законопроектом передбачається на період до 31 грудня 2021 року встановити мораторій на скасування або зміни правового регулювання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, які запроваджують додаткові вимоги та/або погіршують стан для відповідних платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності – суб’єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *