Можно ли отпуск по уходу за ребенком прервать ради учебного

Працівниця нашого підприємства нещодавно вийшла з декретної відпустки й одразу пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Оскільки жінкаще й навчається, зараз вона хоче взяти навчальну відпустку для складання сесії.

Підкажіть, чи можна перервати відпустку т догляду за дитиною, аби надати навчальну

ВІДПОВІДЬ: Так, роботодавець може перервати відпустку працівниці по догляду за дитиною, аби надати їй оплачувану навчальну відпустку.

Річ у тім, що чинне законодавство не забороняє переривати відпустку по догляду за дитинок до досягнення нею трирічного віку для наданню працівнику відпустки у зв’язку з навчанням.

...

Наголошуємо: у такому разі йтиметься саме про переривання відпустки, а не її призупи нення.

Аби спровадити працівника на складання на вчальної сесії, роботодавцю достатньо отримати від нього документ, який підтверджує виклик на сесію. Нагадаємо: раніше таким підтвердженням була довідка-виклик за ф. № Н-8.01. Але на сьогодні вона втратила чинність, а нового документа не затверджено. Тому навчальні заклади можуть видавати й інші документи. Головне, щоб чарівний папірець засвідчував необхідність працівника-студента прибути до навчального закладу.

Для переривання відпустки по догляду за дитиною видають відповідний наказ. Приводом для його оформлення буде заява працівниці. Далі на підставі виклику з навчального закладу та заяви від працівниці роботодавець видає наказ про надання їй навчальної відпустки.

Па час додаткової відпустки у зв’язку з навчанням за працівником на основному місці роботи зберігають середній заробіток.

І після завершення навчальної відпустки працедавець може таким само робом оформити відпустку по догляду за дитиною, тобто на підставі заяви видати наказ про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. До речі, такої ж думки й спеціалісти Мінсоцполітики України (див. лист від 31.07.14 р. № 292/13/133-14).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *