Нацбанк утвердил новые правила выпуска и использования платежных карт

12 листопада вступило в силу Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджена постановою Нацбанку від 05.11.2014 р № 705. Документ розроблений з метою приведення практики випуску та використання платіжних карт в Україні у відповідність з міжнародними стандартами, в тому числі в сфері здійснення фінансового моніторингу та захисту прав споживачів.

...

Зокрема, Положенням передбачено, що емісія банківських карт в Україні проводиться виключно банками, які уклали договір з платіжною організацією платіжної системи та отримали її дозвіл на виконання цих операцій. Використовувати банківські карти можуть юридичні або фізичні особи.

Документом також встановлено, що банківські картки, за допомогою яких можна здійснювати перекази з рахунку на рахунок, повинні дозволяти ідентифікувати користувача. Така ідентифікація може здійснюватися за реквізитами, нанесеним в графічному та електронному вигляді на карту.

Перед укладенням договору банк зобов’язаний ознайомити користувача з його умовами, тарифами на обслуговування та правилами користування електронним платіжним засобом. Банк зобов’язаний забезпечити викладення цієї інформації в належній формі і розмістити її в доступному для користувача місці, в банку і на офіційному сайті в мережі Інтернет, а також надавати її на вимогу користувача в паперовій або електронній формі.

Договір укладається в письмовій формі. Новими правилами також передбачено обов’язкові умови договору.

Крім того, банк зобов’язаний сповіщати клієнта про майбутні зміни не менше ніж за 30 календарних днів до дати застосування таких змін. Також прямо передбачено обов’язок банку після завершення терміну дії картки безкоштовно видавати довідку про повернення карти, погашенні кредиту і відсотків по ній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *