Національний банк спростив дострокове погашення кредитів від нерезидентів

З огляду на поступову стабілізацію на валютному ринку, Національний банк України продовжує пом’якшувати тимчасові обмеження, запроваджені у 2014-2015 роках.

Так, антикризова постанова Правління НБУ № 410 від 13 грудня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» встановлює заборону дострокового погашення кредитів і позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Цим же документом було визначено ряд винятків із такої заборони.

...

Правління Національного банку вирішило розширити наявні винятки на дострокове погашення кредитів, залучених у нерезидентів:

  • По-перше, банки зможуть раніше строку погашати такі кредити.
  • По-друге, бізнес зможе достроково погашати кредити у випадку, коли акціонером такого позичальника або нерезидента-кредитора є міжнародна фінансова організація.
  • По-третє, резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, що нерезидентом-кредитором є банк.

“Ці кроки допоможуть полегшити залучення боргових ресурсів за кордоном і водночас не призведуть до дестабілізації ситуації на валютному ринку”, – зазначив виконувач обов’язків Голови НБУ Яків Смолій під час прес-брифінгу з монетарної політики.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ №61 від 10 липня 2017 року “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410”, яка набуває чинності з 11 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *