Ненормований режим для працівників із неповним днем: Мінсоцполітики відмовилося від власних слів

Мінсоцполітики, надаючи відповідь на звернення, дійшло висновку: якщо працівник із неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і, відповідно, щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

...

Це роз’яснення суперечить Рекомендаціям № 7*, у п. 2 яких визначено: «Ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем». Але Міністерство, згадуючи про Рекомендації № 7, наголошує, що підприємство самостійно визначає перелік професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, і зауважує, що «…рекомендації Мінсоцполітики не реєструються в Міністерстві юстиції України в установленому порядку, а тому не є нормативно-правовими актами». Чинне законодавство не містить заборони застосування ненормованого робочого дня для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем, уважає Міністерство.

Виявляється, Мінсоцполітики ще два роки тому відмовилося від власних Рекомендацій, але суперечливе роз’яснення побачило світ лише зараз.

* Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджені наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.97 р. № 7.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *