Нескриплення договора печатью вопреки договоренности сторон – не означает его недействительность

Розглядаючи можливість використання печаток при укладенні правочину, Держпідприємництво навело окремі положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 № 1206 (далі — Закон № 1206).

Згідно із Законом № 1206, обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін.

Але нескріплення договору печаткою, навіть за наявності домовленості сторін, не тягне за собою його недійсності та не є підставою для його розірвання в односторонньому порядку.

...

Зокрема, відповідно до частини першої статті 638 Цивільного кодексу України (ЦК), договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх суттєвих умов договору. Такими умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як суттєві або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно ж зі статтею 639 ЦК, договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Водночас служба звернула увагу на те, що питання знищення наявних печаток не є предметом зазначеного Закону № 1206.

Лист Держпідприємництва від 04.08.2014 № 6255

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *