Нужно ли облагать военным сбором сумму социальной помощи по беременности и родам

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума соціальної допомоги з вагітності та пологів?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Згідно з підпунктом 14.1.48 ПК для цілей Розділу IV ПК заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

...

Право працівників на відпочинок визначено статтею 2 Кодексу законів про працю (КЗпП), статтею 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) та іншими законами й нормативно-правовими актами України.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону № 504), яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності до статті 179 КЗпП та статті 17 Закону № 504.

Фінансування допомоги з вагітності та пологів провадиться з коштів державного соціального страхування (абз. 4 ст. 23 Закону № 504).

Так, відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ допомога з вагітності та пологів надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тобто, така надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці з вагітності та пологів і не отримувала заробітної плати.

Крім того, жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, також мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, яка виплачується на умовах, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХІІ.

Отже, сума соціальної допомоги з вагітності та пологів не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *