Одночасна зміна кількості й вартості товару або послуги: як заповнити розрахунок коригування

Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?

Згідно з пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК), якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або за повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, то суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 № 10, визначено, що в разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

...

Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування, продавець — платник ПДВ під час його заповнення в разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає у графах:

  • 1 — дату коригування;
  • 2 — причину коригування;
  • 3 — номенклатуру товару/послуги, кількість і вартість якого/якої коригується;
  • 4 — код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України);
  • 5 — одиницю виміру (грн., шт., кг, м, см, м куб., см куб., л тощо);
  • 6 — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;
  • 7 — ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;
  • 8 — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;
  • 9 — кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної та зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування;
  • 10 (11, 12) — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшуються/збільшуються обсяги постачання без урахування ПДВ.

Під час заповнення графи 10 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.

Якщо дата зміни ціни збігається з датою зміни кількості товарів, які повертаються постачальнику або додатково ним відвантажуються, то відповідні записи здійснюються в одному розрахунку. Якщо ж ці події припадають на різні дати, то необхідно виписати два розрахунки.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.07

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *