Операція з «непов’язаним» нерезидентом із держави, виключеної з переліку КМУ, є неконтрольованою

Як відомо, господарські операції платника податків з контрагентами-нерезидентами визнають контрольованими з дати включення держави (території) їх реєстрації до переліку, затвердженого КМУ, за умови дотримання відповідного вартісного критерію, встановленого підпунктом 39.2.1.7 Податкового кодексу України.

...

При цьому під час застосування методів трансфертного ціноутворення порівняння ціни або фінансового показника контрольованої операції може провадитися з цінами або фінансовими показниками кількох співставних неконтрольованих операцій.

Для цього платник податків та контролюючий орган, зокрема, використовують інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента — сторони контрольованої операції з непов’язаними особами.

Тож за роз’ясненням податківців, господарські операції з нерезидентом — непов’язаною особою, здійснені після виключення держави з переліку КМУ, можуть бути використані для порівняння ціни під час застосування методу трансфертного ціноутворення як ті, що не є контрольованими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *