Оподаткування ПДВ операцій з реекспорту

ДФС в листі від 14.09.2017 р. № 1960/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту (за винятком операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини 1 ст. 86 МКУ) підлягають звільненню від оподаткування ПДВ. Якщо платник податку за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення в митному режимі реекспорту, то в податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ.

При цьому податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються в розмірі сум ПДВ, які були включені платником до складу податкового кредиту та сплачені до бюджету за операції з тимчасового ввезення товару.

...

Отже, платник податку за операцією з вивезення товарів у митному режимі реекспорту на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ становить і реєструє в ЄРПН дві податкові накладні:

одну – на дату фактичного вивезення товарів за межі України, зафіксовану в митній декларації. У верхній лівій частині в рядку “Залишається у продавця (тип причини)” експортер ставить позначку “X” і вказує тип причини “07” ( “Експортні поставки”). У графі “Одержувач (покупець)” вказується найменування нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований одержувач товару, а в рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” проставляється умовний ІПН “300000000000”;

другу – не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку при тимчасовому ввезенні товарів. У графі “Зведена податкова накладна” робиться відмітка “X”, в графі “Одержувач (покупець)” платник податку вказує власне найменування (П.І.Б.), в рядку “Індивідуальний податковий номер одержувача (покупця)” проставляється умовний ІПН ” 600000000000 “, а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини” 09 “-” Складено на поставку для операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість “. Обидві податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН.

За матеріалами: УТЕКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *