Оподаткування процентних доходів фізосіб в інвалюті: роз’яснює НБУ

Нацбанк роз’яснив деякі питання щодо оподаткування пасивних доходів фізосіб, а саме:

1. Стосовно обліку утриманого ПДФО у вигляді процентів (далі – податок)
З огляду на те, що податок до бюджету сплачується в гривні, банк має перерахувати суму податку, утриманого з нарахованих процентів в інвалюті, в гривні. Під час нарахування (отримання) доходів в інвалюті такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ (офіційний курс гривні до інвалют), що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів. 
Нарахування процентів банк здійснює з періодичністю, визначеною обліковою політикою, але не рідше ніж 1 раз на місяць.
На дату нарахування таких доходів банк утримує податок з суми нарахованих процентів та зараховує його на балансовий рахунок 3622 “Кредиторська заборгованість за податками та обов`язковими платежами, крім податку на прибуток” для подальшого перерахування загальною сумою за податковий (звітний) місяць в установлені строки.

...

2. Щодо операцій, пов`язаних з купівлею та продажем інвалюти 
Під час утримання податку з суми нарахованих в інвалюті процентів уповноважений банк здійснює операцію з купівлі інвалюти за гривню за офіційним курсом гривні до інвалют.
Об`єктом оподаткування збором на обов`язкове державне пенсійне страхування є сума операції з купівлі інвалюти в безготівковій та/або готівковій формі.
Отже, у цьому разі уповноважений банк виступатиме покупцем інвалюти та відповідно до вимог законодавства має сплатити збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

3. Стосовно повернення банком надлишково утриманої суми податку у разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) в інвалюті, якщо умовами цього договору передбачено перерахунок процентів за нижчою ставкою
У разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) в інвалюті та перерахунку процентів за нижчою ставкою повернення надмірно утриманих сум податку з процентних доходів здійснюється також у гривні.

Лист НБУ від 22.08.14 р. № 12-111/46867.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *