Ошибочное указание отчетного налогового периода не ведет к завышению остатка отрицательного значения суммы НДС

Апеляційний суд погодився із судом першої інстанції про те, що у податкового органу не було підстав для зменшення від’ємного значення сум ПДВ підприємству та прийняття у зв’язку з цим спірного податкового повідомлення-рішення.

Порушення, яке відповідно до актів перевірки вчинив платник ПДВ, полягало у неправильному визначенні звітного податкового періоду, в якому виник залишок суми від’ємного значення.

...

Однак зазначене порушення ніяк не впливало на розмір та правильність нарахування відповідної суми. Та й цю суто механічну помилку підприємством було усунуто, подавши уточнюючих розрахунків.

Зі змісту Податкового кодексу України (ПК) слідує, що порушенням податкового законодавства може бути неправильне відображення сум, які впливають на розрахунки з бюджетом.

Слід також звернути увагу на положення статті 54 ПК, яка наводить вичерпний перелік підстав для зменшення (збільшення) від’ємного значення суми ПДВ платника податків. І така підстава як неправильне визначення звітного податкового періоду у цьому переліку відсутня.

При цьому суди обох інстанцій зауважили, що з огляду на доводи підприємства та заперечення податкового органу, у розглядуваній справі був відсутній спір щодо самого розміру від’ємного значення суми ПДВ. Мав місце лише спір з приводу порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з ПДВ щодо звітного періоду.

Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2014 № 876/1339/14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *