Отказываем в госзакупках за антиконкурентные действия: позиция Минэкономразвития

Замовник може відмовити в участі в процедурі держзакупівлі, якщо її учасник (учасник попередньої кваліфікації) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), з дати прийняття органами АМКУ рішення про застосування штрафу до суб’єкта господарювання та відповідного визнання вчинення ним порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

...

Однак тут слід звернути увагу на наступний важливий висновок: замовники можуть застосувати зазначені санкції за умови прийняття таких рішень після набрання чинності «держзакупівельного» Закону, тобто з 20.04.2014 р

Отже, підтвердити свою непричетність до порушення Закону про захист економічної конкуренції і, відповідно, свою «неоштрафованість» учаснику необхідно тільки з 20.04.2014 р А зробить він це на підставі документів, визначених замовником.

Крім того, АМКУ додав прозорості та опублікував на власному офіційному веб-порталі (www.amc.gov.ua) зведені відомості щодо рішень органів АМКУ про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Очевидно, роз’ясненням від 20.10.2014 р № 3302-05/36411-03 уповноважений орган тонко натякнув замовнику на те, що в розділі «Діяльність у сфері державних закупівель» цього порталу варто переконатися в дотриманні учасником (учасником попередньої кваліфікації) законодавства про захист економічної конкуренції.

Тобто, переконавшись, що в цих опублікованих відомостях відсутні рішення щодо учасників держзакупівель, замовник може допустити їх пропозиції до розгляду і оцінки. Також з цих відомостей можна на відповідну дату почерпнути інформацію про можливий подальший судовий розгляд цих рішень, їх перевірку та перегляд органами АМКУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *