Относительно аудиторов и ФЛП, которые предоставляют услуги по бухучету, проводиться еще и невыездная плановая проверка

Наказ Мінфіну від 12.08.2014 № 808

Зазнав змін Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу, затверджений наказом Мінфіну від 05.01.2012 № 5.

Нагадаємо, що до суб’єктів первинного фінмоніторингу (СПФМ) відносяться: профучасники ринку цінних паперів; компанії з управління активами; аудитори, ФОП, які надають послуги з бухобліку, суб’єкти господарювання, які надають юрпослуги (не в рамках трудових відносин); юрособи, які не є фінустановами, але надають окремі фінансові послуги.

...

Змінами передбачається, що окрім виїзної, проводитись може і безвиїзна планова перевірка відповідних суб’єктів, зокрема, у випадку неможливості організувати проведення перевірки за місцезнаходженням СПФМ та/або його відокремленого підрозділу.

Така перевірка розпочинається не раніше ніж через 10 календарних днів із дати отримання СПФМ та/або його відокремленим підрозділом повідомлення про її проведення.

Надання суб’єктом, що перевіряється, документів або інформації, необхідних для проведення планової безвиїзної перевірки, здійснюється на підставі письмового запиту, надісланого на його адресу (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або нарочним). Повідомлення про проведення планової або позапланової безвиїзної перевірки та підстави для її проведення зазначаються у запиті.

У разі неможливості проведення перевірки через відсутність у перевіряючих підтвердження про отримання СПФМ та/або його відокремленим підрозділом такого повідомлення, останнє направляється повторно.

У разі ж повторного повернення до Держфінмоніторингу повідомлення про проведення перевірки у зв’язку з неможливістю вручення його відповідному суб’єкту складається відповідний акт про неможливість проведення перевірки.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *