Перетворення АТ, яке здійснює професійну діяльність на фондовому ринку, в інше господарське товариство, не є підставою для переоформлення ліцензії

У листі від 20.07.2017 р. № 5955/0/20-17 Державна регуляторна служба роз’яснює, що відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону України від 02.03.2015 р. № 222-VIII “Про ліцензування видів господарської діяльності” (далі – Закон № 222), якщо ліцензіат припиняється в результаті злиття, приєднання або перетворення і його правонаступник має намір здійснювати вид господарської діяльності, на здійснення якого ліцензіат мав ліцензію, такий правонаступник має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням нової ліцензії на здійснення цього, здійснювати в термін, який не перевищує 3 місяців, такий вид господарчої діяльності на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього терміну правонаступник зобов’язаний отримати нову ліцензію, а раніше видана ліцензія підлягає анулюванню.

...

У той же час відповідно до абз. 3 ч. 7 ст. 15 цього закону (в редакції Закону України від 23.03.2017 р. № 1983-VIII, яка набрала чинності 4 червня 2017 року) зміна найменування ліцензіата (акціонерного товариства) в зв’язку зі зміною типу акціонерного товариства або в зв’язку з перетворенням ліцензіата (акціонерного товариства ) в інше господарське товариство не є підставою для переоформлення ліцензії.

В такому випадку товариство має право продовжувати здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі виданої раніше такому товариству діючої ліцензії. Необхідно звернути увагу на те, що ця норма поширюється лише на ліцензіатів, що діють у формі акціонерних товариств.

Таким чином, при перетворенні акціонерного товариства, яке здійснює професійну діяльність на фондовому ринку, необхідно керуватися абз. 3 ч. 7 ст. 15 Закону № 222як спеціальною нормою.

Відповідно, зміна найменування ліцензіата (акціонерного товариства) в зв’язку зі зміною типу акціонерного товариства або в зв’язку з перетворенням ліцензіата (акціонерного товариства) в інше господарське товариство не є підставою для переоформлення ліцензії.

За матеріалами: Аверс-Бухгалтерія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *